Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jugoslávský Revizionismus

5. 3. 2015

tito.jpg
 

V roce 1948 se Jugoslávie stala první bucharinisticky převrácenou socialistickou zemí. Tito získal podporu od Spojených států. Od té doby jeho teorie infiltrovaly většinu východní Evropy.

Jugoslávie vždy byla známa propastnými rozdíly mezi obyvatelstvem v jednotlivých regionech, kdy byla bohatá přímořská letoviska s cestovním ruchem atd. a naproti tomu oblasti, kde byl stále středověk (např. Kosovo), což byl jeden z mnoha důvodů, proč se chtěli kosovští Albánci připojit k Albánii, když viděli jak si počíná pokroková ALSR a jak oni.

Cohenova kniha Bucharin a Bolševická revoluce, publikována britským sociálním demokratem Kenem Coatesem rehabilitovala Bucharina v 70. letech. Tato kampaň spřátelila revizionistické komunistické strany v Itálii a Francii se sociálními demokraty a samozřejmě s trockisty. Ty samé okolnosti provázely Gorbačova v den jeho pádu. Bucharin prezentoval "alternativu ke stalinimu a bolševismu", která byla předchůdcem eurokomunismu.

V roce 1973 byl Bucharinismus obnoven a vedl k sametovým kontrarevolucím v letech 1988-89.
"Jugoslávie je až po krk v dluzích, a nemůže je splatit s více úvěry. V této zemi je obrovská nezaměstnanost, inflace je tryskem, ceny jdou nahoru každý den mimo dosah obyčejných pracujících lidí. "
-Enver Hodža


"Nemáme žádné kulaky, jako v SSSR naši bohatí rolníci se hromadně zúčastnili v Čínské lidové osvobozenecké válce .... Bylo by chybou, kdyby se nám podařilo mít kulaky a přejít k socialismu bez třídního boje? "

-Ales Bebler, námětstek ministra zahraničí Jugoslávie.


tito-in-belgijski-kralj.jpg
Tito a belgický král

josip-broz-tito-chatting-with-eleanor-roosevelt_jpg.jpg
Tito a Eleanor Rooseveltová

 

tito-in-carter2.jpg
Tito a Jimmy Carter

tito-in-caucescu.jpg
Tito a Nicolae Ceaușescu

tito-hirohito.jpg
Tito a císař Hirohito

the-boss.jpg
 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Tito

(Ivan, 20. 11. 2015 22:58)

Tito byl legenda!Volne cestovani jak na zapade..atd

 

 


Archiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 7160
Měsíc: 256
Den: 11